Aktuality

27. 5. 2016 | Atleticko-basketbalový sedmiboj

Vzhledem ke kladným reakcím ze strany dětí a rodičů na již proběhlý  rodinný víceboj, jsme se rozhodli uspořádat další akci tohoto typu. Tentokráte jsme se přesunuli na školní hřiště ZŠ J.A. Komenského, kde jsme děti a jejich rodinné příslušníky prověřili v 5 atletických a 2 basketbalových disciplínách. Účastníci si tak mohli vyzkoušet  běh na 50m, vrh koulí, skok daleký, překážkový či štafetový běh. Dále se pak střílelo na koše a házelo na cíl. Celá akce proběhla k naší spokojenosti. Sluníčko svítilo, maminky nám opět nachystaly nějaké ty dobroty, zkrátka jsme strávili příjemné sportovní dopoledne s pohodovými lidmi, kteří se navzájem povzbuzovali a vytvořili příjemnou atmosféru.

Sedmiboje se zúčastnilo nakonec  17 rodinných týmů, pět družstev se bohužel nedostavilo bez udání důvodu. Celkovým vítězem se zaslouženě stalo duo Dominika Knápková, Radim Knápek, na krásném druhém místě se umístila dvojice Martina Sečányová, Michal Sečány a bronzový post obsadila Emma Smitková s Lukášem Smitkou. Gratulujeme!!!

Velké díky patří ZŠ J.A. Komenského, která nám poskytla již zmíněné sportoviště a zejména jejím dvěma kantorům R. Hodačové a M. Slabihoudovi, kteří nám dobrovolně přišli ve svém volném čase  pomoci s organizací.

Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 1Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 2Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 3Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 4Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 5Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 6Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 7Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 8Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 9Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 10Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 11Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 12Atleticko-basketbalový sedmiboj - snímek 13

Hodnocení článku: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměr 0.00 (0 hlasů)


25. 1. 2016 | Přátelské utkání ZŠ

Díky ochotě basketbalových trenérů (učitelů) ze ZŠ J.A.Komenského a ZŠ Konečná jsme mohli uspořádat další přátelské utkání mezi dětmi, které poctivě pilují basketbalové dovednosti na školních kroužcích. Po vyučování jsme je pozvali do stávající haly BK Loko, kde si mladé basketbalistky a basketbalisté dali pořádně do těla a okusili zápasovou atmosféru. Celkem se nám na palubovce sešlo 24 dětiček. Hráčky a hráči bojovali statečně a o to víc se snažili, když je po celou dobu podporoval funklub sestavený z pyšných rodičů. Nakonec bylo přeci jen o jediný koš úspěšnější družstvo ZŠ Konečná, které porazilo ZŠ JAK 20:18.

Cílem celé akce však nebylo zjistit vítěze, nýbrž si zasportovat, okořenit probíhající tréninky, ale také objevit nové basketbalové talenty. Hráčky jsme pak pozvali na tréninky naší přípravky, které probíhají v pondělí od 15:00 v hale BK Lokomotiva, Jízdárenská 1 a ve čtvrtek od 15 :30 v nové hale pro míčové sporty, KV Aréna.

Hodnocení článku: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměr 2.75 (2 hlasů)


20. 2. 2016 | RODINNÝ VÍCEBOJ

Již 20. února chystáme pro děti mladšího školního věku (přípravka, školní kroužky) další víkendovou akci, a to "Rodinný víceboj", kde se mezi sebou utkají tentokráte rodinná družstva. Dvoučlenné rodinné týmy budou plnit různé dovednostní a rychlostní disciplíny na několika stanovištích. Výkon obou členů se pak sečte a následně vyhodnotí. Více informací viz. letáček.

Přijďte se pobavit a strávit příjemné dopoledne se svou ratolestí.

Těšíme se na vás!

 


17. 12. 2015 | s přípravkou v bazénu

Děvčata úspěšně zvládla letošní poslední trénink a jejich pravidelné snažení jsme odměnili návštěvou plaveckého bazénu, kde mohly zrelaxovat a uvolnit svá bolavá těla. Zas tak úplně jsme je ale nešetřili. Děvčata se utkala v řadě soutěží, jako je například jízda na tobogánu na čas, lovení míčků ze dna bazénu či plavání na čas nebo pod vodou. Nejúspěšnějšími vodními ženami byly Sabina, Ema a Štěpka , které uspěly ve velké konkurenci, neboť se celkem sešlo krásných 25 dětí. Za vysokou účast jsme velmi rádi, neboť si myslíme, že tyto akce, při nichž se děvčata setkávají i v jiném prostředí něž jenom v tělocvičně, jsou vhodnou formou k utužení kolektivu a skvělá možnost dětí se navzájem poznat.

S děvčaty se uvidíme tedy až po Novém roce a to v pondělí 4.1. 2016 v hale Lokomotivy v již tradičním čase od 15:00. Takže už jen stačí popřát všem krásné prožití vánočních svátků a do nového roku jen to NEJ!!!

Přípravka - Bazén - snímek 1Přípravka - Bazén - snímek 2Přípravka - Bazén - snímek 3Přípravka - Bazén - snímek 4Přípravka - Bazén - snímek 5Přípravka - Bazén - snímek 6Přípravka - Bazén - snímek 7Přípravka - Bazén - snímek 8

 

Hodnocení článku: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměr 3.40 (5 hlasů)

 


11. 12. 2015 | Mikulášská nadílka na BK Loko

Po uplynulém víkendu si většina dětí jistě oddechla, že čerti jsou již zpátky v pekle. My jsme ale přeci jen jednoho přemluvili, aby zůstal až do pondělí a společně s andělem pomohl Mikuláši dohlížet nad soutěžemi, které si BK Lokomotiva K. Vary připravila nejen pro své hráčky a děti z kroužků basketbalu na ZŠ, ale také volně příchozí. Účast byla k naší radosti vysoká a průběh celé akce velmi vydařený.

Děti mohly soutěžit v deseti disciplínách, kde byly za splněný úkol odměněny čertovskými dukáty, za které si pak mohly koupit  drobný dáreček nebo něco na zub v mikulášském obchůdku. Všechny děti byly moc šikovné a po celý uplynulý rok jistě i velmi hodné, neboť i tentokráte musel čert odejít do pekla s prázdnou.

Naší odměnou bylo nejen vidět úsměvy na tváři dětí, ale také spokojenost rodičů, což nám opět přináší motivaci ke konání dalších takových akcí. Na jednu z nich vás rovnou můžeme pozvat. Jedná se o rodinný víceboj, který se bude konat v únoru a  budou se zde utkávat týmy složené z hráče/ hráčky a rodinného příslušníka. Sledujte tedy www.bklokomotiva.cz.

Přípravka - Mikulášská - snímek 1Přípravka - Mikulášská - snímek 2Přípravka - Mikulášská - snímek 3

Hodnocení článku: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměr 2.38 (4 hlasů)


28. 11. 2015 | Mikulášská akce se blíží! Vstup Volný!

Přijďte v pondělí 7. 12. 2015 v 17:00 do haly BK Lokomotiva, vyzkoušejte si řadu zábavných disciplín, nad kterými bude dohlížet Mikuláš, čert a anděl a vysoutěžte si něco na zub či drobný suvenýr.

Vítány jsou všechny děti od 1. do 5. třídy ZŠ.

Těšíme se na Vás!

Mikulášská akce

Hodnocení článku: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměr 1.00 (1 hlas)


23. 10. 2015 | Mikulášská akce

Basketbalový klub Lokomotiva Karlovy Vary si pro vás letos opět připravil mikulášské odpoledne plné zábavy a pohybu. Bude zde na vás čekat Mikuláš a samozřejmě i jeho pomocníci čert a anděl, kteří vás za předvedené výkony náležitě odmění.

KDE: hala BK Lokomotivy (Jízdárenská 1)

KDY: pondělí 7. 12. 2015 od 17:00

KDO: děti  (1.st. ZŠ)

S SEBOU: sportovní oděv, obuv a dobrou náladu

Mikulášská akce

Hodnocení článku: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměr 2.38 (4 hlasů)


22. 10. 2015 | První Letošní turnaj přípravky

V neděli se v hale BK Lokomotivy konalo první  zápasové představení basketbalové přípravky. Děvčata jsou totiž přihlášena do krajského přeboru minižákyň U11, kterého se letos účastní 7 týmů:  TJ Sokol Toužim, BCM Sokolov, TJ Lokomotiva Cheb, BK Sokolov, TJ Sokol Kraslice, BSK Tatran Kraslice a BK Lokomotiva Karlovy Vary. Soutěž se hraje formou turnajů, kterého se vždy účastní tři nebo čtyři družstva.

Naše malé basketbalistky, které se učí úplným základům basketbalu, si po měsíci tréninku tedy konečně vyzkoušely hru se vším všudy a získávaly první zápasové  zkušenosti. Hrály s velkým nadšením a bojovaly o každý míč. Holčičky zcela zaplnily domácí střídačku, na turnaj dorazily v počtu 23 hráček. Plná byla nejen střídačka, ale i hlediště. Rodiče vytvořili skvělou atmosféru, fandili, podporovali, pofoukali bolístky. A když padl první koš Lokomotivy, radost byla obrovská. Krásný sportovní zážitek!

VÝSLEDKY:

BK Lokomotiva Karlovy Vary - BSK Tatran Kraslice 2:58

BSK Tatran Kraslice - TJ Sokol Kraslice 42:4

TJ Sokol Kraslice - BK Lokomotiva Karlovy Vary 26:6

Následující turnaj se bude konat již 7.11.2015 a to na půdě BCM Sokolov. Další termíny jsou pak 6.12. (BK Lokomotiva KV), 17.1. (TJ Sokol Kraslice), 14.2. (TJ Sokol Toužim), 28.2. (BSK Tatran Kraslice).

První turnaj přípravky - fotosnímek 1První turnaj přípravky - fotosnímek 2První turnaj přípravky - fotosnímek 3První turnaj přípravky - fotosnímek 4První turnaj přípravky - fotosnímek 5První turnaj přípravky - fotosnímek 6 První turnaj přípravky - fotosnímek 7 První turnaj přípravky - fotosnímek 8První turnaj přípravky - fotosnímek 9

Hodnocení článku: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Průměr 1.50 (2 hlasů)


8. 9. 2015 | Přípravka odstartovala v plném proudu

I dívčí basketbalová přípravka již vstoupila do nové sezóny.  Jsme rádi, že se po červnových a zářijových náborech  rozšířila tato základna našeho klubu. Na pondělní trénink dorazila krásná dvacítka nadšených sportovkyň. Doufejme, že jim elán vydrží a budou na sobě poctivě pracovat po celý rok. Své pokroky budou moci dívky zužitkovat na sedmi turnajích, které je během sezóny čekají.

Přijď i TY mezi nás, pokud máš chuť trávit volný čas aktivně a smysluplně.

Těšíme se na tebe!

Basketbalové nábory - snímek 1Basketbalové nábory - snímek 2Basketbalové nábory - snímek 3Basketbalové nábory - snímek 4Basketbalové nábory - snímek 5Basketbalové nábory - snímek 6


3. 9. 2015 | Basketbalové nábory pokračují

S nástupem školního roku začínají také další nábory do basketbalové přípravky. Tentokráte jsme se zaměřili na žáky 1. stupně ze ZŠ J.A.KOMENSKÉHO, se kterou úspěšně spolupracujeme již třetím rokem. Děti si opět užily sportovního dopoledne s basketbalovou tématikou a nám se snad podařilo nalákat další dívky, které posílí naši přípravku. Ta odstartovala již toto pondělí. Tréninky budou probíhat pod vedením Ing. Karla Drahokoupila každé pondělí v hale Lokomotivy (Jízdárenská 1) od 15:00 a každý čtvrtek od 15:30 v nové sportovní hale pro míčové sporty v KV Aréně.

Pokud i TY ráda sportuješ a zalíbila se ti tato krásná míčová hra, neváhej a přijď mezi nás!

Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování Basketbalové nábory - pokračování


25. 8. 2015 | Start basketbalové přípravky

Basketbalová přípravka startuje již v pondělí 31.8. 2015 od 15:00 v hale BK Lokomotiva, Jízdárenská 1, Karlovy Vary. Další trénink pak ve čtvrtek 3.9. 2015 od 15:30 v nové hale pro míčové sporty v KV Aréně. Těšíme se na vás!


19. 6. 2015 | Nábory na základních školách

BK Lokomotiva K. Vary po zápasové sezóně nelení a aktivně hledá nové tváře do svého klubu. Ještě před koncem školního roku klub uspořádal dva basketbalové nábory, a to ve čtvrtek 18.6. 2015 v hale Lokomotivy pro ZŠ Dukelských hrdinů a v pátek 19.6. 2015 pro ZŠ Poštovní v jejich vlastní tělocvičně. Během sportovního dopoledne si děti z 1. stupně procházely stanoviště, na kterých plnily různé sportovní disciplíny. Po absolvování všech disciplín pak na děti čekala drobná sladká odměna. Všichni malí sportovci byli velmi šikovní a zapálení do hry.

Naším cílem bylo zjistit úroveň pohybových schopností a dovedností dívek mladšího školního věku, ale především ukázat dětem krásu basketbalové hry a sportování vůbec. Doufáme, že se nám to alespoň trochu podařilo a příští rok se rozšíří řady našich přípravek, které budou probíhat v těchto termínech:

* pondělí, 15:00- 16:30, hala BK Lokomotivy, Jízdárenská 1

* čtvrtek, 15:30-17:00, nová sportovní hala pro míčové sporty

Nábory ZŠ - snímek 1Nábory ZŠ - snímek 2Nábory ZŠ - snímek 3Nábory ZŠ - snímek 4Nábory ZŠ - snímek 5Nábory ZŠ - snímek 6Nábory ZŠ - snímek 7Nábory ZŠ - snímek 8Nábory ZŠ - snímek 9Nábory ZŠ - snímek 10Nábory ZŠ - snímek 11Nábory ZŠ - snímek 12Nábory ZŠ - snímek 13Nábory ZŠ - snímek 14Nábory ZŠ - snímek 15Nábory ZŠ - snímek 16Nábory ZŠ - snímek 17Nábory ZŠ - snímek 18Nábory ZŠ - snímek 19Nábory ZŠ - snímek 20Nábory ZŠ - snímek 21Nábory ZŠ - snímek 22Nábory ZŠ - snímek 23Nábory ZŠ - snímek 24


19. 6. 2015 | přátelské utkání školních kroužkŮ

Ke konci školního roku se nám přišla ukázat děvčata z kroužku ZŠ Konečná a ZŠ J.A. Komenského. Dívky spolu v úterý 16. 6. 2015 sehrály přátelské utkání. Ani tentokrát nechyběla děvčatům bojovnost a snaha, což bylo na konci zápasu vidět i na jejich rudě červených tvářích. Chtěli bychom tímto poděkovat trenérům dívek, kteří je po celý rok vedli a vštěpovali jim základy basketbalu. Možná i díky nim z některé svěřenkyně vyroste budoucí basketbalová hvězda!

Přátelské utkání školních kroužků - snímek 1 Přátelské utkání školních kroužků - snímek 2 Přátelské utkání školních kroužků - snímek 3 Přátelské utkání školních kroužků - snímek 4 Přátelské utkání školních kroužků - snímek 5 Přátelské utkání školních kroužků - snímek 6


12. 6. 2015 | Den naruby na Zš J.A.Komenského

Den dětí je každoročně na ZŠ J. A. Komenského v K. Varech tak trochu v režii oslavenců. Na prvním stupni výuku přebírají žáci devátých ročníků, na druhém stupni pak probíhají tematické workshopy.

Do tohoto netradičního dne se zapojila i BK LOKOMOTIVA KV, která si pro děti připravila 4 disciplíny s basketbalovým nádechem. Cílem bylo děti pobavit, ale také ukázat dětem krásu basketbalu a nalákat nové šikovné dívky do našich řad.

Den naruby - snímek 1Den naruby - snímek 2Den naruby - snímek 3Den naruby - snímek 4Den naruby - snímek 5Den naruby - snímek 6


7. 6. 2015 | Slavnostní Vyhlášení Výtvarné soutěže

Poslední květnový den patřil v Karlových Varech sportu. V KV aréně vrcholil 5. ročník mezinárodního basketbalového turnaje žen. Teprve v posledním zápase se rozhodovalo o prvenství v celém turnaji, které nakonec vybojovalo domácí družstvo.

V poločasové přestávce proběhla nejen divácká střelecká soutěž, ale také slavnostní vyhlášení vítěze výtvarné soutěže pro 1. st. ZŠ „O nejoriginálnější fandící vlajku“, kterou pořádal klub BK LOKOMOTIVA . Třída 3.A ze ZŠ J.A.Komenského si pod vedením p.uč. Blanky Jiskrové převzala překrásný dort a dres vlastnoručně podepsaný hráčkami české reprezentace.

Projekty ostatních kolektivů i vítěznou koláž bylo možné zhlédnout ve vestibulu KV arény, kde byla připravena výstava všech soutěžních obrázků.

Výtvarná soutěž - Snímek 1Výtvarná soutěž - Snímek 2Výtvarná soutěž - Snímek 3Výtvarná soutěž - Snímek 4Výtvarná soutěž - Snímek 5


3. 6. 2015 | Turnaj kroužkŮ ZŠ

Dne 27. 5. 2015 se konal v tělocvičnách ZŠ Konečná již tradiční turnaj školních kroužků basketbalu. Zúčastnila se ho rovná stovka dětí 1. stupně ZŠ. Děti rozdělené do dvou věkových kategorií zde nasály soutěžní atmosféru a zúročily hodiny tréninků během školního roku. Pod vedením svých učitelů a trenérů se snažily dobýt soupeřův koš.

Akce probíhá každoročně pod vedením trenéra Václava Sebery za finančního přispění města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.

Turnaj květen 2015 - celková fotografieTurnaj květen 2015 - snímek 2Turnaj květen 2015 - snímek 3Turnaj květen 2015 - snímek 4


27. 5. 2015 | Výsledky soutěže pro 1. Stupeň ZŠ

Výtvarné soutěže se sportovní tématikou se zúčastnily třídní kolektivy ze třech karlovarských základních škol, a to ZŠ Komenského, ZŠ Poštovní a ZŠ Mozartova. Povedených výrobků bylo mnoho, o to těžší bylo vybrat jediného vítěze, který získá vysněný dort. Nakonec jsme zvolili za nejpovedenější práci koláž třídního kolektivu 3.A ze ZŠ J.A.Komenského.

Všem ostatním zúčastněným děkujeme a jako odměnu od nás dostávají vstupenky na 5. ročník mezinárodního basketbalového turnaje, na kterém se představí i česká reprezentace. Turnaj se koná již tento týden  29. - 31. 5. 2015. Přijďte tedy i VY fandit a podpořit tým ČR !!!

Soutěž 1. stupeň ZŠ: Vítězná koláž

Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 2Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 3Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 4Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 4

Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 5Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 6Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 7Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 8

Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 9Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 10Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 11Soutěž 1. stupeň ZŠ: Snímek 12


27. 5. 2015 | Přátelská utkání basketbalových přípravek

V úterý 12. 5. 2015 se uskutečnilo 1. přátelské utkání mezi dívkami ze ZŠ Dukelských hrdinů a

ZŠ J.A.Komenského, které navštěvují kroužky basketbalu. Dívky zde mohly uplatnit čerstvě nabyté dovednosti z probíhajících tréninků. Řadu dívek přišli podpořit i jejich rodiče.

Další přátelské souboje plánujeme na 15. a 16. 6. 2015 opět v hale Lokomotivy. Tentokráte změří síly děti ze ZŠ Dukelských hrdinů a ZŠ Poštovní, v úterý ZŠ Konečná s kroužkem ZŠ Komenského.

Přípravka: přátelské utkání (1)Přípravka: přátelské utkání (2)


6. 5. 2015 | Soutěž pro Třídní kolektivy - 1. stupeň

Basketbalový klub Lokomotiva KV vyhlašuje u příležitosti 5. ročníku mezinárodního basketbalového turnaje žen (29. 5. 2015 - 31. 5. 2015) SOUTĚŽ PRO TŘÍDNÍ KOLEKTIVY - 1. STUPEŇ.

 

Vytvořte se svojí třídou či skupinou nejoriginálnější fandící vlajku pro ženský basketbalový tým ČR !!!

Inspiraci se meze nekladou, proto tvorbu necháváme zcela na vás:

  • * použijte libovolnou techniku
  • * použijte libovolný formát
  • * na zadní stranu napište název školy a třídního kolektivu
  • * uzávěrka soutěže je 22. 5. 2015
  • * pro účast stačí zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. název školy a třídního kolektivu, do předmětu: soutěž

 

Vítězný projekt získává sladkou odměnu ve formě dortu pro svůj kolektiv, nejzajímavější výtvory budou oceněny permanentkami na mezinárodní basketbalový turnaj.

Vítězné projekty budou zveřejněny na stránkách www.bklokomotiva.cz


11. 4. 2015 | DĚTI, PŘIJĎTE FANDIT !!!

Na sobotní zápas A-týmu o udržení v extralize žen se přišla podívat i řada dětí z basketbalových přípravek a kroužků ze ZŠ. Nejen, že byly při zápase důležitým prvkem v podpoře domácích, ale také mohly ukázat své basketbalové dovednosti v krátké poločasové střelecké soutěži. Tímto jim děkujeme za účast a zveme je na středeční utkání se Slovankou MB. Volné vstupenky máte k dispozici u svých trenérů.

Děti, vezměte své rodiče a přijďte nám fandit (středa 15.4. 2015 od 17:30) !!!


11. 12. 2015 | Mik